Dursun Özbek’ten’ Süper Kupa’ açıklaması: Dünyaya rezil olduk

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe’nin sahadan çekilmesi sonrası tatil edilen Süper Kupa maçının ardından, “Bir taraf dolu, diğer taraf boş. Ben çok üzüldüm. Dünyaya rezil olduk. O kadar çok senaryo söylendi ki, böyle olmasını beklemiyorduk” dedi.

Galatasaray ile Fenerbahçe, 2023 Turkcell Süper Kupa maçı için Urfa 11 Nisan Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Fenerbahçe mücadeleye U-19 ekibiyle çıktı.

Galatasaray, 1’inci dakikada Mauro Icardi’nin golüyle 1-0 öne geçti. Golün ardından sarı-lacivertli oyuncular soyunma odasına yönelerek sahadan çekildi. Maçın hakemi Volkan Bayarslan ve yardımcıları bir müddet bekleyip Fenerbahçe’nin geri gelmeyeceğine emin olduktan sonra maçı 4. dakika tatil etti.

‘TARİHE KÖTÜ GEÇECEK BİR FİNAL’

Maçın ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek açıklamasında; “Üzülerek söylüyorum, böyle bir durumu beklemiyorduk. Şanlıurfa’daki taraftarlara derbi izletmektense acayip saçma sapan şeyler yaşadık. Çok önemli bir kupa bu, 100. yıl kupası. Bu derbiyi seyrettirmenin keyfi varken, hiç beklemediğimiz bir şeyle karşılaştık. Bu maçın geliri depremzedelere yardım olarak gidecekti. Bir taraf dolu, diğer taraf boş. Ben çok üzüldüm. Dünyaya rezil olduk. Galatasaray ve Fenerbahçe’nin misyonu bunların ötesinde. U19 takımındaki çocuklara yazık değil mi? Bu çocukları niye alet ediyorsunuz kendi amaçlarınıza? Tarihe kötü geçecek bir Süper Kupa finali. Bu şekle getirmenin kime faydası oldu? Önümüzdeki günler, daha da gerginleşecek. Ben bu gerginliğin bitmesi taraftarıyım. Ne onlara ne bize bu final yakışmadı. İnsanların bir sefer daha düşünmesini isterim. Hiç güzel olmadı.

Ben protokole geldim. Fenerbahçe’den bir yönetici oraya gelmedi. Normalde oraya gelmeleri gerekiyordu. O kadar çok senaryo söylendi ki, böyle olmasını beklemiyorduk. İki üç gündür buradayım. Böyle sevgi görmedim. Urfalılar bizi bağrına bastı” ifadelerini kullandı.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir